+90 (212) 485 36 90

Sosyal Medyada Biz}

Üretim

Aydınlatma sektöründe kimi firmalar sadece seri üretim yaparlar, kimileri ise bazı firmalara fason üretim yaparlar ama direk kullanıcıya proje bazlı ürün tasarlayan ve üreten firma sayısı yok denilecek kadar az sayıdadır. H-Kare aydınlatma hem kendi bünyesinde tasarlayıp ürettiği ürünlerin yanında proje bazlı olarakta özel imalat yapan bir firmadır. Özel imalat için çok gelişmiş bir arge laboratuvarına sahip olan h-kare aydınlatma bunun için büyük yatırımlar yaparak herzaman en önem verdiği bölüm olmuştur, biliyoruzki dünyada başarılı olan bütün üretim firmaları arge çalışmaları ve yatırımları sonucu bu başarılara erişmişlerdir.Bu başarılara erişmenin temeli arge olmasının yanında bu ürünleri istenilen kalitede ve maliyetlerde çıkartabilmek içinde yüksek maliyetleri bulan makine parkurununda olması gerekmektedir…

Bu belirtilen çalışmaların tamamınıkendi bünyesinde gerçekleştiren h-kare aydınlatma ARGE çalışmalarından başlayıpürünün paketlenip müşteriye teslimine kadar bütün ürünleri kendi bünyesindeyapmakta olan ender firmalardan bir tanesidir. Ürünler ilk önce 2 ve 3 boyutolarak tasarlanıp müşterinin beğenisine sunulmaktadır, burada karşılıklı fikir alışverişlerindensonra kullanıcının veya satıcının istekleri doğrultusunda ürün onaylandıktansonra aynı şekilde 2 ve 3 boyutlu olarak üretim resimleri çıkarılıp maliyethesapları yapılarak üretilecek olan ürün veya ürünler imalata alınır, daha sonrasındakullanılacak olan ürünlerin ve malzemelerin ön hazırlık işlemleri yapıldıktansonra bütün parçalar işlenecek CNC program tabanlı makinalara gönderilir,burada h-kare aydınlatmanın kendi bünyesinde bulunan CNC programlı yatay vedikey işleme tezgahlarında yapılan tasarıma göre cam programında işlenerek birsonraki aşamaya hazırlanmaktadır. Diğer ek parçalarda CNC punch pressmakinesinde programlanarak şekil verme, form verme, istenilen şekil veebatlarda en hassas şekilde ayarlanarak işleme bir sonraki aşamaya gelmiş bulunmaktadır,diğer bir CNC tezgah olan lazer press tezgahta en son teknoloji kullanılarak bütünürünlerimiz şekil olarak ortaya çıkmış olmaktadır, dikkat ederseniz kullanılanbütün yöntem ve tezgahlar günümüzde en son teknoloji olmakla beraber buteknoloji kullanacak bilgi ve tecrübeye de fazlası ile sahip bir firma olmaktayız…Sac şeklinde olan ürünler CNC punch press ve lazer press tezgâhlarından çıktıktansonra yine CNC program tabanlı olan abkant press tezgâhında çok hassas ölçülerdebükülerek kaynak işleme bölümüne gönderilmektedir. Kaynak işlemesinin ardındanbu aşamaya kadar gelen bütün ürünler kalite kontrol elemanlarımız tarafından enince ayrıntısına kadar gözden geçirildikten sonra bütün parçalar en ince detayınakadar zımparalanarak kaynak bölümüne hazırlık yapılmaktadır.  Bu zımparalama işlemi en küçük hataya bilesebep vermemesi adına tamamen el ile çok detaylı kontrol edilerek yapılmaktadırki boyahaneye giden ürünler kusursuz olsun ve hem sorunsuz hem de estetik olacakürünlerin sizlere ulaşmasını en iyi şekilde sağlayalım. Bütün bu işlemlerbittikten sonra ürünlerimiz konveyörlü fırınlarda boyanmaktadır, ürünler fırınlaragirerken bir daha kontrol edilirken çıkan ürünlerde hemen arkasından tekrarkontrol edilmektedir böylece her ürünün kusursuz olmasının en büyük temeliniatmış olmaktayız. Son olarak biten ürünler tamamen ürününe göre korumaya alınacakşekilde ambalajlanmaktadır. Bu ambalaj yapma işlemi sırasında ürünler son keztekrardan kontrol edilerek ambalajları yapılmaktadır. Bunun sebebi de son kontrolünsağlam şekilde olması amacıdır, bütün ürünlerin sorunsuz ambalajlanmasıdır, enson aşamada ambalaj yapılmış ürünlerin paketlenmesi kısmıdır, burada işlemlerbittikten sonra müşteriye sevk edilmek üzere ürünler dikkatlice ve ürüne uygun olacakşekilde sevkiyat araçlarına yüklenmektedir.

Bu yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemlerin tamamı h-kare aydınlatma bünyesinde yapılmakta olup, en büyük farklılığımızı ortaya koymaktadır. Yılların vermiş olduğu bilgi ve tecrübe ile gerçekleştirdiğimiz ürünlerin tamamı kendi tasarımımız olup h-kare aydınlatma bünyesinde üretilmektedir.